Miejsca pamięci Wspomnienia Uroczystości Podziękowania Kontakt

NABOŻEŃSTWO ŻAŁOBNE PRZY POMNIKU W WAŚKACH

31 lipca 2011 roku w miejscu pamięci pomordowanych podczas II Wojny Światowej mieszkańców Gminy Narew w lesie za wsią Waśki odbyło się nabożeństwo żałobne w intencji osób, które tam zginęły. To właśnie w tym miejscu 31 lipca 1941 roku zostało straconych kilkudziesięciu mieszkańców naszej gminy. Obecnie znajduje się tam pomnik upamiętniający osoby, które wtedy zginęły.

W 70 rocznicę tego tragicznego wydarzenia w historii naszej gminy miejsce to odwiedzili mieszkańcy Gminy Narew, aby oddać cześć ludziom, którzy w tym właśnie miejscu stracili życie. Pomimo bardzo złej pogody i padającego deszczu kilkanaście osób uczestniczyło w nabożeństwie żałobnym, które odprawił wikary Parafii Prawosławnej w Narwi ks. Bogumił Korniluk.

Obecni podczas uroczystości Wójt Gminy Narew Andrzej Pleskowicz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Narew Ewa Urbanowicz złożyli przy pomniku kwiaty oraz zapalili znicze. Znicze zapalili również przybyli mieszkańcy oraz harcerze. Uroczystość została przygotowana przez Panią Alicję Szyszkiewicz, która wspólnie z harcerzami opiekuje się miejscami pamięci na terenie Gminy Narew.

MIEJSCE PAMIĘCI W WAŚKACH

 

Wstecz Strona główna

Narwiański Ośrodek Kultury (2009)                                                              WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE