Miejsca pamięci Wspomnienia Uroczystości Podziękowania Kontakt

31 lipca 2011 roku w miejscu pamięci pomordowanych podczas II Wojny Światowej mieszkańców Gminy Narew w lesie za wsią Waśki odbyło się nabożeństwo żałobne w intencji osób, które tam zginęły. To właśnie w tym miejscu 31 lipca 1941 roku zostało straconych kilkudziesięciu mieszkańców naszej gminy. Obecnie znajduje się tam pomnik upamiętniający osoby, które wtedy zginęły.

Czytaj więcej... 

7 kwietnia 2011 roku w Urzędzie Gminy Narew odbyło uroczyste spotkanie, podczas którego Konsul Generalny Republiki Białoruś wręczył medal dla Pana Aleksandra Lewczuka za jego postawę podczas II Wojny Światowej. Odbyło się również nabożeństwo żałobne przy grobie Nieznanego Żołnierza Radzieckiego, który znajduje się na cmentarzu w Trześciance.

Czytaj więcej...  Galeria zdjęć...

19 listopada 2010 roku na placu szkolnym w Narwi odbyła się podniosła i historyczna uroczystość nadania imienia Publicznemu Gimnazjum w Narwi. Patronem szkoły został Abp. gen. dyw. Miron Chodakowski, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego, tragicznie zmarły w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Czytaj więcej...  Galeria zdjęć...

12 listopada 2009 roku w ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej gminie, odbyło się nabożeństwo żałobne w intencji pomordowanych mieszkańców Gminy Narew w lesie za Waśkami. Znajduje się tam pomnik upamiętniający miejsce straceń 43 mieszkańców Narwi i okolic, zamordowanych przez okupanta w czasie wojny w dniu 31 lipca 1941 roku.

Czytaj więcej...  Galeria zdjęć...

11 listopada 2009 roku odbyły się w Narwi obchody 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości zostały przygotowane przez Narwiański Ośrodek Kultury oraz Parafię Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia NMP i Św. Stanisława Biskupa w Narwi.

Czytaj więcej...  Galeria zdjęć...

3 maja 2009 roku odbyły się w Narwi uroczystości poświęcone 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączone z obchodami Dnia Strażaka. Uroczystości zostały przygotowane przez Narwiański Ośrodek Kultury, Parafię Rzymskokatolicką w Narwi oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Narwi.

Czytaj więcej...  Galeria zdjęć...

Wstecz Strona główna Dalej

Narwiański Ośrodek Kultury (2009)                                                              WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE